“Toimitusnopeus taas nopea taattua Virtasen toimintaa! Saha toimi hienosti Makitan akuilla joita oli ennestään hyllyssä. 60cm3 polttomoottori saha taitaa päästä huilailee ainaskin pikku hommissa senverran mielyttää sahan käyttö oli. Napista käyntiin ja sammuksiin. Hinta oli tosi edullinen ja laatu tuntuu hyvältä. Suosittelen. varsinkin jos makitan tai jönkönpingin akkuja entuudestaan hyllyssä.”
-Reijo V.
- Ei bensan kanssa läträämistä
- Ketjun vaihto ja kiristys ilman työkaluja
- Kevyt mutta tehokas
Sähkömoottorin käyttö sahassa tekee siitä myös kevyemmän ja helposti käsiteltävän. Tähän sahaan sopii myös Makitan akut! Lue lisää >>
102,79 alv 0 %
70 €
Ilmainen toimitus
Valitettavasti tuote on poistunut myynnistä
Sähkömoottorin käyttö sahassa tekee siitä myös kevyemmän ja helposti käsiteltävän. Tähän sahaan sopii myös Makitan akut! Lue lisää >>
Tuotekoodi: RLC40HD
Takuu: 1 vuosi
Saatat olla kiinnostunut näistä
Olen tosi tyytyväinen tuotteeseen. Ketjunopeus hyvä, akun kesto hyvä. Lisäksi käyttömukavuus tuotteen painon vuoksi hyvä! Hintansa arvoinen, ellei parempi! 🤝🙂↕️
Täysin loistava akkusaha! Epäilytti ostaa, mutta eipä epäilytä enää. Kun uutta ketjua virittää, eli muutama viilaus leikkuuhampaisiin ja vähän viilalla purupiikistä pois. Tämän teen aina uusille ketjuille. Koska en tiennyt sahan tehoja, niin ensin yksi veto purupiikistä pois, testaus ja sama uudestaan. Päädyin optimaaliseen kolmeen vetoon sulkaviilalla purupiikistä pois, uuteen ketjuun tähän sahaan. Kun joskus myöhemmin pitää teroittaa teräketjua, niin muutamien kertojen jälkeen taas hieman purupiikistä pois. Minulla on viisi moottorisahaa ja mieluisasti tartun tästä edespäin tähän Jonköpingiin polttopuiden teossa. Ei tärise, on suhteellisen kevyt ja hiljainen. Suosittelen lämpimästi polttopuiden tekijöille! Menee puuhun painamatta!
Hyvin syö! Hyvä ketjunopeus. Oranssista väristä 10+, kehtaa ottaa mukaan savotalle Huskien sekaan! Hintansa arvoinen tuote, Makita- akkujen yhteensopivuus plussaa! Tosi nopea toimitus!
Hyvin syö! Hyvä ketjunopeus. Oranssista väristä 10+, kehtaa ottaa mukaan savotalle Huskien sekaan! Hintansa arvoinen tuote, Makita- akkujen yhteensopivuus plussaa! Tosi nopea toimitus!
Toimitusnopeus taas nopea taattua Virtasen toimintaa! Saha toimi hienosti Makitan akuilla joita oli ennestään hyllyssä. 60cm3 polttomoottori saha taitaa päästä huilailee ainaskin pikku hommissa senverran mielyttää sahan käyttö oli. Napista käyntiin ja sammuksiin. Hinta oli tosi edullinen ja laatu tuntuu hyvältä. Suosittelen. varsinkin jos makitan tai jönkönpingin akkuja entuudestaan hyllyssä.
Olen sahaillut sahalla, kaatanut puita ja karsinut vaikuttaa tosi tehokkaalta sahalta,Saha on todella edullinen ja vielä mikä on hyvä asia ,virtakytkin on paljon pitempää päällä kuin minun muissa sahoissa niin ei tarvitse jatkuvasti painella virtaa päälle pienten taukojen jälkeen
Loistava tuote.
Kevyempi kuin toinen akkusahani. Ketjunopeus riittävä ainakin pienempiin puihin, joita varten ostin. Hyvä hinta-laatusuhde. Ketjun kiristys toimiva, mutta hiukan keveämmän oloinen valmistusmateriaaleiltaan kuin hussessani.
olen tänäsyksynä ostanut kaksi sahaa
Hyvä vehje mutta kova kuluttamaan akkuja,jos meinaa niinkun täitä tehdä niin täytyy olla kahdet akut 6ah.
Moi Omenapuusta lähti kuivat oksat hienosti.
hyvä saha
Hämmästyttävän hyvä kampe hintaluokassaan. Kiitos tytöille vielä siitä ylläristä. Sylintäyteiset petäjät kaadoin ammatti huskulla , mutta karsinnassa tämä akkusaha oli loistopeli.
ihan tehokas peli
Ensi kokemus noin 10 tukin jälkeen on erinomainen. Vääntöä on riittävästi tällaiselle amatööri metsureille. Hyvin syö puuta ja akku kestää enemmän kuin mies.
Ensivaikutelma positiivinen. En ole vielä päässyt kokeilemaan puun sahauksessa ,mutta uskoisin,että toimii .
Erinomainen saha karsimiseen ja pilkkomiseen. Isompaan pölliin toimi myös moitteettomasti. Muutama puu kaadettiinkin. Edullinen hinta ja yhdessä Makitan akkujen kanssa oikein hyvä saha. Suosittelen.
Laadukkaan oloinen, toimii loistavasti.
Ensikokeilun perusteella loistava tuote.
Hyvällä teränopeudella,edulliseen hintaan,satunnaiselle käyttäjälle
Aika näyttää, onko hyvä. Ainakin hinta - laatu on kohdillaan. Hyvin lähtee käymään.. Heh heh
Hinta laatusuhde kohdillaan.
Todella hyvä saha. Ollut jo reilu 2v aikas kovalla käytöllä. Miettinyt jo että ostettava toinen ns. Varastoon.
Helppo ottaa käyttöön ja toimii hyvin.
Yllättävän toimiva kampe. Isoja koivuja, mäntyjä kaadoin ja karsin, ĺaitoin pölkyiksi klapimittaan. Vertaillen 2x6ah isoilla akuilla/tankillinen bensasahalla. Jatkoon tämä kampe.
Toimiva, laadukas tuote edullisesti 🤩
Koekäytetty, odotustenmukainen.
Uskomattoman nopea toimitus! Kiitos!
Hyvä saha!!!!
Näppärä vehe!
Nopea toimitus
On Makita merkkisiä laitteita, niin myös tietysti akkuja. Eka testi puuliiterissä pieni erä polttopuiden tekoa. Loistavasti toimii, jaksaa hyvin hurista. Erittäin mukavaa on kun napista päästää irti tulee hiljaista ja napista kun taas painaa niin hurina kuuluu (kuulosuojaimet päässä tietysti). Eikä matkusta maassa tai tasaisella kuten polttomoottori versiot ;). Ensivaikutelma on hyvä. Tyytyväinen olen.
Hyvä vehje!
Hyvä saha vähän isomman ja pienemmän puun tekoon.Normaalin polttomoottorisahan tuntuinen käteen.Eikä mikään raskas käyttää metsässä,vaikka ladossa nostellessa tuntui painavalta.Kyllä suosittelen ja aion tehdä tällä sahalla töitä myös jatkossa.
Juuri sellainen mitä halusin
Hyvä hinta-laatusuhde,yllättävän tehokas.
Hinta/laatu vaikuttaa mainiolle!
Todella tyytyväinen tuotteeseen.Hinta/laatusuhde kohdallaan🙂
Vaikuttaa et ois aivan Ok tuote
Vaikuttaa tehokkaalta ja laadukkaalta, odottaa vielä tositoimia
Alkuperäiset Makitan akut käytössä.
Lännen nopein toimitus tänne lappiinki.
Pikaisesti kokeiluni vaikutti ihan OK ja onhan tuotteelle vielä yhden vuoden takuukin.
Ja vielä hyvän mielen toivotukset paakkaamon pimuilta lakun muodossa
Hyvin toimii. Tosin en vielä kovin paljon ole salaillut.
Älyttömän hyvä saha
ensivaikutelma sahasta on positiivinen. kytkimet ja napit laadukkaan oloiset. puuvarastossa oli kuivia käsivarren paksuisia rankoja jonkin verran testasin niihin, ei osoittanut hyytymisen merkkejä ainakaan niissä. 10min sahailun jälkeen sahan oma akkunäyttö ilmoitti akkujen olevan puolillaan mutta akkujen oma näyttö väitti akkuja vielä täydeksi. akut alkuperäisiä makitan 6ah akkuja. hintalaatusuhde erinomainen näin pienellä testillä.
Muutaman kerran päässyt kokeilemaan vaikuttaa ihan pätevältä laitteelta. Kiva ottaa kesällä veneelle mukaan kun ei 2-tahti bensa haise ja naapurit ei häiriinny moottorin äänestä
Voi ehdottomasti suositella, nais väkikin tykkää kun ei tarvi nykiä sahaa käyntiin 😃👌
Helppo ja nopea palvelu, vahva suositus 👍
Hyvin on toiminut ja yllättävän pitkään akku kestää.
Nopea toimitus helppo käyttöinen
Muutaman akkuparin verran kokemusta, on vastannut odotuksia. Suosittelen, hinta/laatu kohdillaan ja Makitan akkujen supivuus iso plussa👍
Erittäin näppärä moottorisaha, makitaa täysin vastaava tuote. Soveltuu jopa kakkossahaksi metsätöihin. Toimitus nopea läheiseen noutopisteeseeni.
tehokas saha,akun kestävyys yllätti positiivisesti,hyvä ostos,suosittelen.
Makitan akkuporakoneen akuille lisäkäyttöä. Hyvin toimii.
Loistava tuote
Hyvä ,laite.
Käyttökokemusta toistaiseksi vasta muutaman puun kaadon / pätkimisen verran, mutta ajoi asiansa oikein hyvin. Positiivista se, että Makitan 18 V akut joita löytyi ennestään käy sahaan, vaikkei niillä tuota 40 voltin maksimi "tehoa" saakaan.
Ihan toimiva kohtuu tehokas saha, ketjun kiristys saisi olla kyllä paremmin suuniteltu.
Positiivinen yllätys, tällä sahailee polttopuut vaivattomasti.
Toimiva ja sopii pikku puuhaan mainiosti.
Oli suht näppärä kokoonsa nähden eikä tarvitse vetää sahaa käyntii kun toimii pattereilla
Hyvä perussaha perusnikkarointeihin, karsimistöihin sekä muihun kevyisiin sahauksiin. Ei polttomoottorisaha, mutta en sellaista ostanutkaan! Jykevä runko ja käsituntuma yllätti.
Täydellinen yllätys sahan toimivuudesta! hyvä ostos.....
Saha vaikuttaa yllättävän hyvältä halkohommiin, mutta minun pitää hommata paremmat akut, mitä minulla oli, että saa sahasta täyden hyödyn.
Ketjun kiristin heppoisen oloinen . Tätä pitää vähän käytössä varoa . Muuten on hyvän tuntuinen . Hyvin toimii Makitan akuilla mikä tärleää kun Makitan koneita ennestään .
Nopea toimitus. Testasin . laitetta sahaamalla useita kertoja poikki 30-35 cm paksuja koivurankoja. Yllättävän hyvin kävi. Saha on sopivin oksimiseen ja enintään n. 10-settisille rankoille. Paksummat on syytä katkoa polttomoottorisahalla.
Akkujen lataus kestää sen minkä eläkeukkokin jaksaa. Miten saha kestää vuosien saatossa, onkin suuri arvoitus.
On vasta kokeiltu, että pyörii ja myös "makitan kiinalaiset akut" toimii tällä. Kätevän kokoinen kampe.
Rankoihin ja karsintaan, erinomainen ja kevyt käyttää. Käyttöaika täysillä akuilla yllätti👍
Sahasta ensikokemus hyvä!
Akunkestoa en ehtinyt vielä testata!
Katsotaan talvella kuinka akut antaa virtaa sahailla!
Paksu pölli meni poikki hienosti!
Noin halvasta sahasta ei paljon odotuksia ollut, pelaa kuitenkin kohtuudella ,kaasuliipaisin ei aina kytke virtaa jotta terä lähtis pyörimään, joutuu useamman kerran painamaan liipaisinta että lähtee toimimaan. Pitää avata liipasinkytkin ja tutkia kontaktihäiriön aiheuttaja
Toimi jopa yllättävän hyvin 5/5
Hyvin toimi pikku testissä. En vielä ehtinyt tositoimissa testata kuinka pelittää.
Vähäisen kokeilun perusteella ihan hyvä peli!
helppo käyttöinen
Nopea toimitus. Sopii Makitan akut joka on hyvä asia. Yllättävän raskas sähkösahaksi, siitä pieni miinus. Varaketjut edullisia. Sahan käyttö vielä ollut vähäistä.
Saha tiomii muuten ihan mukavasti vaan akun varausta näyttävät valot ei ole kunnossa mutta eipä kai ole niin tärkeä varuste onhan ne valot makitan akuissa,kait se halpa hinta jossain pitää näkyä. Mukava saha sahailla sisätiloissa. Niin ja toimitus oli tosi nopea
Erittäin edullinen.
Ok Tuntuinen. Nopea oli toimitus.
Ketjun kiristys on löysä
Ihan hyvä. Olen vaan tottunut tehokkaampaan 😅
Kevyt ja tehokas, melko muovinen, terän kiristyssysteemi vähän rimpula.
Mökkikäyttöön satunnaiseen sahauksen sopiva laite. Yhdellä latauksella katkaisin 4kpl 30cm mäntypöllejä. Vaikka akussa pari tolppaa jäljellä niin siihen loppuu sahaus, samoin hieman tiputtelee öljyä alleen myös jumisuoja on kovin herkkä liekö vikoja vai ominaisuuksia? Ketjunkiristys on nakkisormille aika hankalaa, pitää tutkia saisiko ruuvimeisseli kannan siihe viriteltyä. Yleensä halpis sähkösahoissa laipat on liki paperia mutta tässä on jämäkän oloinen. Akkuja pitää olla useita jos oikein töitä meinaa paiskia.
Hyvä hinta-laatusuhde
Vaikuttaa ihan ok kamppeelta, mutta ei vielä kokeiltu tositoimissa
Toimii, laatuvaikutelma odotetusti ei vastaa ns. merkkikoneita.
Ketjun vetolenkit ovat liian pehmeät ja ne tyssäytyvät. Ketju ei sovi pyörimään laipan urassa. Laitoin Stihlin 52 lenkkisen niin saha toimii oletuksen mukaisesti.
Kyllä markalla saa markan vehkeitä. Kun sain sahan, suurin osa kopan ruuveista oli laatikon pohjalla. Ruuvasin ne kiinni, mutta muutama jäi vielä uupumaan. Verrokkina minulla on entuudestaan aito Makita DUC353 ja niiden välillä ei ole edes kilpailua. Makita on ylivoimainen, Jonköping ei jaksa vääntää, no ketjunopeus oli jo tiedossa ja ketju saavuttaa huippunopeutensa toodella hitaasti. En suosittele kenellekään, oksia tällä ehkä saa katkottua kivuitta, mutta edes polttopuiden tekoon tämä ei taida olla hyvä. Plussiakin on: tuntuu käteen suht hyvältä ja standby-virta ei katkea liian nopeasti, niinkuin Makitassa.
Jos ostat, osta Makita. Tai Stihl. Älä osta tätä.
Virtasenkaupalta nopea toimitus ja hyvä palvelu!
Jonköping akkukäyttöinen 40 V moottorisaha
Erittäin helppokäyttöinen moottorisaha jonka kohdalla voit unohtaa bensan katkun ja kostuneet tulpat. Nykyaikainen tapa hoitaa pihan sahaustarpeet ja kevyet metsurinhommat. Ja tämä saha muuten lähtee käyntiin ilman johdon rykimistä vain nappia painamalla!
Voimansa laite saa kahdesta akusta jolloin jännite saadaan korkeammaksi ja tehot suuremmaksi. Moottorisahaan sopii sekä Jonköping että Makita merkkiset perus 18v akut joten voit liittää sen helposti myös olemassa olevaan Makitan akkuekosysteemiin.
Koneessa on 14" laippa mutta siihen sopii myös monet 12" ja 16" laipat. Tämän akkukäyttöisen moottorisahan ketjunopeus on säädettävissä aina 15 m/s asti joten työt sujuvat jouhevasti. Ketjun saa kiristettyä kätevällä pikamekanismilla ilman työkaluja. Sahaan sopiva ketju on joko 52- tai 53 lenkkinen.
Muistathan käyttää aina työhön soveltuvia turvavälineitä. Suojaat kasvosi ja kuulosi esimerkiksi metsurin suojakypärällä.
HUOM! Laite myydään runkomallina ilman akkuja ja laturia. Toimiakseen tämä sahaa tarvitsee 2 akkua.
Tekniset tiedot:
- Paino: 4,7 kg
- Teräketjun nopeus: 15 m/s
- Sopiva teräketju: 3/8", 1,3 mm, 53 lenkkiä
- Teräketju öljyn säiliön tilavuus: 220 ml
- Hiiliharjaton moottori
Katso kaikki Jonköping ja Makita akkujen kanssa yhteensopivat työkalut ja tarvikkeet TÄSTÄ LINKISTÄ!
Olen tosi tyytyväinen tuotteeseen. Ketjunopeus hyvä, akun kesto hyvä. Lisäksi käyttömukavuus tuotteen painon vuoksi hyvä! Hintansa arvoinen, ellei parempi! 🤝🙂↕️
Täysin loistava akkusaha! Epäilytti ostaa, mutta eipä epäilytä enää. Kun uutta ketjua virittää, eli muutama viilaus leikkuuhampaisiin ja vähän viilalla purupiikistä pois. Tämän teen aina uusille ketjuille. Koska en tiennyt sahan tehoja, niin ensin yksi veto purupiikistä pois, testaus ja sama uudestaan. Päädyin optimaaliseen kolmeen vetoon sulkaviilalla purupiikistä pois, uuteen ketjuun tähän sahaan. Kun joskus myöhemmin pitää teroittaa teräketjua, niin muutamien kertojen jälkeen taas hieman purupiikistä pois. Minulla on viisi moottorisahaa ja mieluisasti tartun tästä edespäin tähän Jonköpingiin polttopuiden teossa. Ei tärise, on suhteellisen kevyt ja hiljainen. Suosittelen lämpimästi polttopuiden tekijöille! Menee puuhun painamatta!
Hyvin syö! Hyvä ketjunopeus. Oranssista väristä 10+, kehtaa ottaa mukaan savotalle Huskien sekaan! Hintansa arvoinen tuote, Makita- akkujen yhteensopivuus plussaa! Tosi nopea toimitus!
Hyvin syö! Hyvä ketjunopeus. Oranssista väristä 10+, kehtaa ottaa mukaan savotalle Huskien sekaan! Hintansa arvoinen tuote, Makita- akkujen yhteensopivuus plussaa! Tosi nopea toimitus!
Toimitusnopeus taas nopea taattua Virtasen toimintaa! Saha toimi hienosti Makitan akuilla joita oli ennestään hyllyssä. 60cm3 polttomoottori saha taitaa päästä huilailee ainaskin pikku hommissa senverran mielyttää sahan käyttö oli. Napista käyntiin ja sammuksiin. Hinta oli tosi edullinen ja laatu tuntuu hyvältä. Suosittelen. varsinkin jos makitan tai jönkönpingin akkuja entuudestaan hyllyssä.
Olen sahaillut sahalla, kaatanut puita ja karsinut vaikuttaa tosi tehokkaalta sahalta,Saha on todella edullinen ja vielä mikä on hyvä asia ,virtakytkin on paljon pitempää päällä kuin minun muissa sahoissa niin ei tarvitse jatkuvasti painella virtaa päälle pienten taukojen jälkeen
Loistava tuote.
Kevyempi kuin toinen akkusahani. Ketjunopeus riittävä ainakin pienempiin puihin, joita varten ostin. Hyvä hinta-laatusuhde. Ketjun kiristys toimiva, mutta hiukan keveämmän oloinen valmistusmateriaaleiltaan kuin hussessani.
olen tänäsyksynä ostanut kaksi sahaa
Hyvä vehje mutta kova kuluttamaan akkuja,jos meinaa niinkun täitä tehdä niin täytyy olla kahdet akut 6ah.
Moi Omenapuusta lähti kuivat oksat hienosti.
hyvä saha
Hämmästyttävän hyvä kampe hintaluokassaan. Kiitos tytöille vielä siitä ylläristä. Sylintäyteiset petäjät kaadoin ammatti huskulla , mutta karsinnassa tämä akkusaha oli loistopeli.
ihan tehokas peli
Ensi kokemus noin 10 tukin jälkeen on erinomainen. Vääntöä on riittävästi tällaiselle amatööri metsureille. Hyvin syö puuta ja akku kestää enemmän kuin mies.
Ensivaikutelma positiivinen. En ole vielä päässyt kokeilemaan puun sahauksessa ,mutta uskoisin,että toimii .
Erinomainen saha karsimiseen ja pilkkomiseen. Isompaan pölliin toimi myös moitteettomasti. Muutama puu kaadettiinkin. Edullinen hinta ja yhdessä Makitan akkujen kanssa oikein hyvä saha. Suosittelen.
Laadukkaan oloinen, toimii loistavasti.
Ensikokeilun perusteella loistava tuote.
Hyvällä teränopeudella,edulliseen hintaan,satunnaiselle käyttäjälle
Aika näyttää, onko hyvä. Ainakin hinta - laatu on kohdillaan. Hyvin lähtee käymään.. Heh heh
Hinta laatusuhde kohdillaan.
Todella hyvä saha. Ollut jo reilu 2v aikas kovalla käytöllä. Miettinyt jo että ostettava toinen ns. Varastoon.
Helppo ottaa käyttöön ja toimii hyvin.
Yllättävän toimiva kampe. Isoja koivuja, mäntyjä kaadoin ja karsin, ĺaitoin pölkyiksi klapimittaan. Vertaillen 2x6ah isoilla akuilla/tankillinen bensasahalla. Jatkoon tämä kampe.
Toimiva, laadukas tuote edullisesti 🤩
Koekäytetty, odotustenmukainen.
Uskomattoman nopea toimitus! Kiitos!
Hyvä saha!!!!
Näppärä vehe!
Nopea toimitus
On Makita merkkisiä laitteita, niin myös tietysti akkuja. Eka testi puuliiterissä pieni erä polttopuiden tekoa. Loistavasti toimii, jaksaa hyvin hurista. Erittäin mukavaa on kun napista päästää irti tulee hiljaista ja napista kun taas painaa niin hurina kuuluu (kuulosuojaimet päässä tietysti). Eikä matkusta maassa tai tasaisella kuten polttomoottori versiot ;). Ensivaikutelma on hyvä. Tyytyväinen olen.
Hyvä vehje!
Hyvä saha vähän isomman ja pienemmän puun tekoon.Normaalin polttomoottorisahan tuntuinen käteen.Eikä mikään raskas käyttää metsässä,vaikka ladossa nostellessa tuntui painavalta.Kyllä suosittelen ja aion tehdä tällä sahalla töitä myös jatkossa.
Juuri sellainen mitä halusin
Hyvä hinta-laatusuhde,yllättävän tehokas.
Hinta/laatu vaikuttaa mainiolle!
Todella tyytyväinen tuotteeseen.Hinta/laatusuhde kohdallaan🙂
Vaikuttaa et ois aivan Ok tuote
Vaikuttaa tehokkaalta ja laadukkaalta, odottaa vielä tositoimia
Alkuperäiset Makitan akut käytössä.
Lännen nopein toimitus tänne lappiinki.
Pikaisesti kokeiluni vaikutti ihan OK ja onhan tuotteelle vielä yhden vuoden takuukin.
Ja vielä hyvän mielen toivotukset paakkaamon pimuilta lakun muodossa
Hyvin toimii. Tosin en vielä kovin paljon ole salaillut.
Älyttömän hyvä saha
ensivaikutelma sahasta on positiivinen. kytkimet ja napit laadukkaan oloiset. puuvarastossa oli kuivia käsivarren paksuisia rankoja jonkin verran testasin niihin, ei osoittanut hyytymisen merkkejä ainakaan niissä. 10min sahailun jälkeen sahan oma akkunäyttö ilmoitti akkujen olevan puolillaan mutta akkujen oma näyttö väitti akkuja vielä täydeksi. akut alkuperäisiä makitan 6ah akkuja. hintalaatusuhde erinomainen näin pienellä testillä.
Muutaman kerran päässyt kokeilemaan vaikuttaa ihan pätevältä laitteelta. Kiva ottaa kesällä veneelle mukaan kun ei 2-tahti bensa haise ja naapurit ei häiriinny moottorin äänestä
Voi ehdottomasti suositella, nais väkikin tykkää kun ei tarvi nykiä sahaa käyntiin 😃👌
Helppo ja nopea palvelu, vahva suositus 👍
Hyvin on toiminut ja yllättävän pitkään akku kestää.
Nopea toimitus helppo käyttöinen
Muutaman akkuparin verran kokemusta, on vastannut odotuksia. Suosittelen, hinta/laatu kohdillaan ja Makitan akkujen supivuus iso plussa👍
Erittäin näppärä moottorisaha, makitaa täysin vastaava tuote. Soveltuu jopa kakkossahaksi metsätöihin. Toimitus nopea läheiseen noutopisteeseeni.
tehokas saha,akun kestävyys yllätti positiivisesti,hyvä ostos,suosittelen.
Makitan akkuporakoneen akuille lisäkäyttöä. Hyvin toimii.
Loistava tuote
Hyvä ,laite.
Käyttökokemusta toistaiseksi vasta muutaman puun kaadon / pätkimisen verran, mutta ajoi asiansa oikein hyvin. Positiivista se, että Makitan 18 V akut joita löytyi ennestään käy sahaan, vaikkei niillä tuota 40 voltin maksimi "tehoa" saakaan.
Ihan toimiva kohtuu tehokas saha, ketjun kiristys saisi olla kyllä paremmin suuniteltu.
Positiivinen yllätys, tällä sahailee polttopuut vaivattomasti.
Toimiva ja sopii pikku puuhaan mainiosti.
Oli suht näppärä kokoonsa nähden eikä tarvitse vetää sahaa käyntii kun toimii pattereilla
Hyvä perussaha perusnikkarointeihin, karsimistöihin sekä muihun kevyisiin sahauksiin. Ei polttomoottorisaha, mutta en sellaista ostanutkaan! Jykevä runko ja käsituntuma yllätti.
Täydellinen yllätys sahan toimivuudesta! hyvä ostos.....
Saha vaikuttaa yllättävän hyvältä halkohommiin, mutta minun pitää hommata paremmat akut, mitä minulla oli, että saa sahasta täyden hyödyn.
Ketjun kiristin heppoisen oloinen . Tätä pitää vähän käytössä varoa . Muuten on hyvän tuntuinen . Hyvin toimii Makitan akuilla mikä tärleää kun Makitan koneita ennestään .
Nopea toimitus. Testasin . laitetta sahaamalla useita kertoja poikki 30-35 cm paksuja koivurankoja. Yllättävän hyvin kävi. Saha on sopivin oksimiseen ja enintään n. 10-settisille rankoille. Paksummat on syytä katkoa polttomoottorisahalla.
Akkujen lataus kestää sen minkä eläkeukkokin jaksaa. Miten saha kestää vuosien saatossa, onkin suuri arvoitus.
On vasta kokeiltu, että pyörii ja myös "makitan kiinalaiset akut" toimii tällä. Kätevän kokoinen kampe.
Rankoihin ja karsintaan, erinomainen ja kevyt käyttää. Käyttöaika täysillä akuilla yllätti👍
Sahasta ensikokemus hyvä!
Akunkestoa en ehtinyt vielä testata!
Katsotaan talvella kuinka akut antaa virtaa sahailla!
Paksu pölli meni poikki hienosti!
Noin halvasta sahasta ei paljon odotuksia ollut, pelaa kuitenkin kohtuudella ,kaasuliipaisin ei aina kytke virtaa jotta terä lähtis pyörimään, joutuu useamman kerran painamaan liipaisinta että lähtee toimimaan. Pitää avata liipasinkytkin ja tutkia kontaktihäiriön aiheuttaja
Toimi jopa yllättävän hyvin 5/5
Hyvin toimi pikku testissä. En vielä ehtinyt tositoimissa testata kuinka pelittää.
Vähäisen kokeilun perusteella ihan hyvä peli!
helppo käyttöinen
Nopea toimitus. Sopii Makitan akut joka on hyvä asia. Yllättävän raskas sähkösahaksi, siitä pieni miinus. Varaketjut edullisia. Sahan käyttö vielä ollut vähäistä.
Saha tiomii muuten ihan mukavasti vaan akun varausta näyttävät valot ei ole kunnossa mutta eipä kai ole niin tärkeä varuste onhan ne valot makitan akuissa,kait se halpa hinta jossain pitää näkyä. Mukava saha sahailla sisätiloissa. Niin ja toimitus oli tosi nopea
Erittäin edullinen.
Ok Tuntuinen. Nopea oli toimitus.
Ketjun kiristys on löysä
Ihan hyvä. Olen vaan tottunut tehokkaampaan 😅
Kevyt ja tehokas, melko muovinen, terän kiristyssysteemi vähän rimpula.
Mökkikäyttöön satunnaiseen sahauksen sopiva laite. Yhdellä latauksella katkaisin 4kpl 30cm mäntypöllejä. Vaikka akussa pari tolppaa jäljellä niin siihen loppuu sahaus, samoin hieman tiputtelee öljyä alleen myös jumisuoja on kovin herkkä liekö vikoja vai ominaisuuksia? Ketjunkiristys on nakkisormille aika hankalaa, pitää tutkia saisiko ruuvimeisseli kannan siihe viriteltyä. Yleensä halpis sähkösahoissa laipat on liki paperia mutta tässä on jämäkän oloinen. Akkuja pitää olla useita jos oikein töitä meinaa paiskia.
Hyvä hinta-laatusuhde
Vaikuttaa ihan ok kamppeelta, mutta ei vielä kokeiltu tositoimissa
Toimii, laatuvaikutelma odotetusti ei vastaa ns. merkkikoneita.
Ketjun vetolenkit ovat liian pehmeät ja ne tyssäytyvät. Ketju ei sovi pyörimään laipan urassa. Laitoin Stihlin 52 lenkkisen niin saha toimii oletuksen mukaisesti.
Kyllä markalla saa markan vehkeitä. Kun sain sahan, suurin osa kopan ruuveista oli laatikon pohjalla. Ruuvasin ne kiinni, mutta muutama jäi vielä uupumaan. Verrokkina minulla on entuudestaan aito Makita DUC353 ja niiden välillä ei ole edes kilpailua. Makita on ylivoimainen, Jonköping ei jaksa vääntää, no ketjunopeus oli jo tiedossa ja ketju saavuttaa huippunopeutensa toodella hitaasti. En suosittele kenellekään, oksia tällä ehkä saa katkottua kivuitta, mutta edes polttopuiden tekoon tämä ei taida olla hyvä. Plussiakin on: tuntuu käteen suht hyvältä ja standby-virta ei katkea liian nopeasti, niinkuin Makitassa.
Jos ostat, osta Makita. Tai Stihl. Älä osta tätä.
Virtasenkaupalta nopea toimitus ja hyvä palvelu!
Tuotekoodi: RLC40HD
Takuu: 1 vuosi
EAN-koodi: 6438168107028
Muut asiakkaat ostivat myös
Virtasenkauppa Osamaksu
- Kk-hintaesimerkki on laskettu 36 kk maksuajalla.
- Voit tehdä useita tilauksia, mutta saat vain yhden laskun kuukaudessa.
- Valitset itse, paljonko maksat - kuitenkin vähintään 8 €/kk. Minimisumma riippuu tilisaldosta ja se on kerrottu laskulla.
- Tilissä ei ole perustamismaksua. Tilinhoitomaksu on 3,95 €/kk.
- Tarkemmat ehdot tästä linkistä.
Luottoesimerkki: 1 300 € luottorajalla ja 12 kk:n takaisinmaksuajalla kk-erä on 122,82 € ja kuluttajasuojalain mukainen todellinen vuosikorko 26,62 %. Kokonaisluottokustannus on 173,90 € ja maksettava kokonaissumma on 1 473,90 €.
Esimerkkejä kuukausieristä summalle 129 € sis. ALV 25.5 %
3 kk - 48,03 €
6 kk - 26,40 €
12 kk - 15,59 €
24 kk - 10 €
36 kk - 8,42 €




















Ohjekirja
Tulostettava pdf-sivu