Asiakkaan kuva
Geelimäinen kierrelukite, keskiluja K118, 50 g, Förch

Geelimäinen kierrelukite, keskiluja K118, 50 g, Förch 🙂

Huippunopea ja luotettava lukitus kierteille!

12,70
Tuotetta ostettavissa enintään X kpl

Heti maahantuojan varastossa 76 kpl! Kun tilaat nyt, lähetämme tiistaina

  • Keskiluja lukitus – irrotettavissa työkaluilla
  • Geelimäinen koostumus – ei valu
  • Korkea tärinänkestävyys

Förch K118 on huippunopea, keskiviskositeettinen sininen kierrelukite, joka estää ruuviliitosten löystymisen tärinän vaikutuksesta. Sen geelimäinen koostumus estää valumisen, ja lukite on irrotettavissa käsityökaluilla. Toimii lämpötila-alueella -55°C – +150°C ja soveltuu metrisille kierteille kokoon M36 asti. Lue lisää >>

Lisää tuote vertailukoriin

Yli 95 € tilauksiin ilmainen toimitus!

Toimitus alkaen 4,90 €

Förch K118 on geelimäinen, keskiluja sininen kierrelukite, joka on suunniteltu estämään ruuvien ja pulttien löystyminen tärinän ja iskujen vaikutuksesta. Sen nopea vaikutusaika ja keskisuuri viskositeetti tekevät siitä ihanteellisen valinnan monenlaisiin käyttökohteisiin, joissa tarvitaan luotettavaa ja helposti irrotettavaa lukitusta.

Tämä kierrelukite soveltuu erinomaisesti käytettäväksi esimerkiksi ajoneuvojen moottoreissa, joissa tärinä ja lämpötilan vaihtelut ovat yleisiä. Sen geelimäinen koostumus estää valumisen, mikä helpottaa tuotteen käyttöä ja vähentää hukkaa. Lukite soveltuu metrisille kierteille kokoon M36 asti ja täyttää maksimissaan 0,25 mm:n välykset, mikä mahdollistaa sen käytön myös hieman kuluneissa kierteissä.

Förch K118:n lämpötilankesto on -55°C – +150°C, joten se toimii luotettavasti sekä kylmissä että kuumissa olosuhteissa. Lukite saavuttaa kiinnittymisajan noin 10–15 minuutissa ja täyden kovettumisajan noin 3 tunnissa, mikä mahdollistaa tehokkaan työskentelyn ilman pitkiä odotusaikoja.

Ominaisuudet:

  • Tilavuus: 50 g​
  • Väri: Sininen​
  • Lujuus: Keskiluja​
  • Viskositeetti: Keskisuuri​
  • Geelimäinen koostumus – ei valu​
  • Korkea tärinänkestävyys​
  • Soveltuu metrisille kierteille kokoon M36 asti​
  • Maksimivälys: 0,25 mm​
  • Kiinnittymisaika: noin 10–15 minuuttia​
  • Kovettumisaika: noin 3 tuntia​
  • Lämpötilankesto: -55°C – +150°C​
  • Irrotusmomentti: 17–22 Nm​
  • Leikkauslujuus: 9–13 N/mm²​
  • Irrotettavissa käsityökaluilla

  risto R. 31.10.2023

Annathan tuotteelle arvosanan!
UUTTA! Voit lisätä nyt myös kuvia kaikkien ihasteltavaksi (vapaaehtoinen)
Voit lisätä yhden tai useamman kuvan. Lähettämällä kuvan, annat meille oikeuden käyttää kuvaa markkinoinnissa ja sosiaalisessa mediassa.

Yhteystietojasi ei julkaista.