Asiakkaan kuva
Rakennuskuivain DH 44 (41 l / 24 h), Master
ikh

Rakennuskuivain DH 44 (41 l / 24 h), Master 🙂

Tämä järeä ilmankuivain ei hätkähdä isoistakaan kuivatustöistä!

2190
Tuotetta ostettavissa enintään X kpl

Heti maahantuojan varastossa yli 5 kpl! Lähetettävissä 2-5 arkipäivän kuluessa

  • Jopa 41 litraa vuorokaudessa kosteutta pois
  • Soveltuu suuriin tiloihin ja vesivahinkokohteisiin
  • Automaattinen sulatus ja uudelleenkäynnistys

Master DH 44 on ammattilaistason ilmankuivain, joka on suunniteltu isoihin tiloihin, rakennustyömaille ja vesivahinkojen jälkeiseen kuivatukseen. Laitteen korkea kapasiteetti, vankka metallirunko ja jatkuvan toiminnan mahdollisuus tekevät siitä erinomaisen valinnan vaativaan käyttöön. Lue lisää >>

Lisää tuote vertailukoriin

Toimitetaan perille, laske rahdin hinta:

Master DH 44 on varma valinta, kun ilmankosteus täytyy saada hallintaan tehokkaasti ja luotettavasti. Tämä kuivain soveltuu erityisen hyvin suurikokoisiin tiloihin – aina 615 kuutiometriin asti – tai tulvakohteisiin, joissa kuivattavaa alaa riittää 246 m³ verran.

Tehoa ei tästä laitteesta puutu: kuivain pystyy poistamaan jopa 41 litraa vettä vuorokaudessa kosteissa ja lämpimissä olosuhteissa (30°C/80 % RH) ja toimii luotettavasti myös viileämmässä ilmassa, missä se kuivaa 17 litraa vuorokaudessa (20°C/60 % RH). Ilman virtaus 480 m³/h varmistaa, että kosteus liikkuu ja poistuu tehokkaasti.

Laitteen kestävä metallikotelo kestää käyttöä vuodesta toiseen ja suojaa sisäosia työmaan kolhuilta. DH 44 on varustettu 11 litran vesisäiliöllä, jonka täyttöasteen valvonta sekä täyttöilmaisin helpottavat käyttöä. Halutessasi voit liittää laitteen suoraan viemäriin poistoletkulla, jolloin se toimii täysin automaattisesti ympärivuorokautisesti.

Käyttömukavuutta lisäävät automaattinen huurteenpoisto kuumalla nestehöyryllä, sisäänrakennettu kosteusmittari sekä tuntimittari. Laite osaa myös käynnistyä uudelleen sähkökatkon jälkeen, mikä tuo turvaa esimerkiksi kesken jääneeseen rakennusprojektin kuivaukseen. Kuljettaminen käy kätevästi suurten pyörien ja kahvan ansiosta.

DH 44 ei ole mikään hiljaisin hiljainen – mutta 53 dB:n melutasollaan se ei myöskään ole todellakaan kovaäänisin kuivain. Hyvä kompromissi tehokkuuden ja käyttömukavuuden välillä!

Ominaisuudet

  • Kuivausteho (30°C/80 % RH): 41 l/24 h
  • Kuivausteho (20°C/60 % RH): 17 l/24 h
  • Suositeltu huoneala: noin 615 m³
  • Tulvakohteiden kuivauskapasiteetti: 246 m³
  • Ilman virtaus: 480 m³/h
  • Käyttölämpötila-alue: 3–35 °C
  • Käyttökosteusalue: 35–99 %
  • Jäähdytysaine: R410A
  • Virrankulutus: 780 W
  • Käyttöjännite: 220–240 V
  • Melutaso: 53 dB
  • Kompressori: kiertomallinen
  • Vesisäiliön tilavuus: 11 l
  • Laitteen mitat (P x L x K): 600 x 580 x 850 mm

  Juha J. I. 18.10.2021

Erittäin hyvä tuote,kuivaa hyvin.


Annathan tuotteelle arvosanan!
UUTTA! Voit lisätä nyt myös kuvia kaikkien ihasteltavaksi (vapaaehtoinen)
Voit lisätä yhden tai useamman kuvan. Lähettämällä kuvan, annat meille oikeuden käyttää kuvaa markkinoinnissa ja sosiaalisessa mediassa.

Yhteystietojasi ei julkaista.


Muut asiakkaat ostivat myös