Ale -12%
Asiakkaan kuva
Akkukäyttöinen lumilapio 40 V, Jonköping
al-ko

Akkukäyttöinen lumilapio 40 V, Jonköping 🙂

Tällä tuotteella on kova kysyntä.
Tilaa heti omasi.
×
Tarjoustuote!
Nyt vain 149
norm. 169
118,73 alv 0 %
Tuotetta ostettavissa enintään X kpl

Ilmainen pikatoimitus

Heti omassa varastossa yli 100 kpl! Kun tilaat nyt, lähetämme huomenna

  • Reilu 40 cm työskentelyleveys
  • Tehokas kahdella akulla toimiva moottori
  • Toimii Makita ja Jonköping akuilla

Akkukäyttöinen pieni lumilinko on erinomainen valinta niille, jotka arvostavat helppokäyttöisyyttä Suomen talvisissa olosuhteissa. Jonköping akkulumilapiolla putsaat oven edustat ja kulkuväylät helposti tutuilla Jonköping ja Makita akuilla. Lue lisää >>

Lisää tuote vertailukoriin

Täydelliset yhdessä

Akkukäyttöinen lumilapio 40 V, Jonköping
Akkukäyttöinen lumilapio 40 V, Jonköping
149 118,73
+
Starttipaketti 2 x 4.0 Ah akku + tuplalaturi, Jonköping
Starttipaketti 2 x 4.0 Ah akku + tuplalaturi, Jonköping
178 141,83
  Lisää koriin (260,56 €)(327 €)

Jonköping akkulumilapio on kätevä ja tehokas apuväline lumenluontiin. Se on nykyaikainen lumilapion korvaaja kulkuväylillä, oven edustoilla ja pikkuruisilla pihoilla! Se on myös erinomainen apuväline niille, joille lumen luonti on liian raskasta tai ei muuten vaan maistu paita märkänä heilua lapion kanssa. Sähköinen laite on myös äärimmäisen helppo käyttää, sillä se käynnistyy nappia painamalla. Myös laitteen pyörimisnopeus on säädettävissä suoraan työntökahvasta!

Akkukäyttöisen lumilapion toimintaperiaate on sama kuin lumilingolla, eli se heittää lumen haluttuun suuntaan puhdistettavilta alueilta. Helposti käytettävästä säätimestä saat heittosuunnan 30 astetta vasemmalle, oikealle tai vaihtoehtoisesti suoraan eteenpäin. Jonköping akkulumilapio suoriutuu jopa 20 cm paksun lumikerroksesta ja heittoetäisyys on parhaimmillaan 6 metriä. Suorituskykyyn vaikuttavia tekijöitä ovat toki lumen paino ja muut vallitsevat sääolosuhteet!

Tähän akkulumilinkoon sopii sekä Jonköping että Makita LXT merkkiset perus 18 V ja 20 V akut, joten voit liittää sen helposti myös jo olemassa olevaan Makitan akkuekosysteemiin. Muista myös, että akkuja ei tule koskaan säilyttää pitkiä aikoja pakkasessa. Tilaa mahdollisesti tarvitsemasi akut ja laturi erikseen.

Tuote on helppo ottaa käyttöön mukana tulevan Suomenkielisen ohjeen avulla. Kiinnitä vain työntövarsi ja aseta akut paikalleen. Koneen kestävän hiiliharjattoman moottorin lisäksi mielenrauhaa antaa myös laitteen huoltovapaus, sillä koneessa ei ole lainkaan erillisiä huoltotarpeita tai öljyämistä! Muista kuitenkin putsata se aina lumesta ja jäästä.

HUOM! Laite myydään runkomallina ilman akkuja ja laturia. Toimiakseen vaatii 2 akkua.

Ominaisuudet:

  • Työskentelyleveys: 40 cm
  • Lumen korkeus enintään: 20 cm
  • Moottorin jännite: 40 V
  • Tukevat ja ergonomiset ohjauskahvat
  • Tehon portaaton säätö suoraan kahvassa
  • Heittopituus: jopa 6 metriä
  • Säädettävä heittosuunta oikealle ja vasemmalle
  • Ylikuormitussuoja
  • Paino: vain 6,5 kg (ilman akkuja)
  • Toimitetaan kasaamattomana


Katso kaikki Jonköping ja Makita akkujen kanssa yhteensopivat työkalut ja tarvikkeet TÄSTÄ LINKISTÄ!


Akkukäyttöisen lumilapion ja lumilingon käyttövinkkejä:

  • Lumi on helpompaa ja tehokkaampaa poistaa heti sateen jälkeen ja ennen kuin se nousee liian korkeaksi.
  • Tuotetta työnnettäessä sen kulma vaikuttaa poiston leveyteen ja jäljelle jääneeseen lumikerroksen korkeuteen.
  • Puhdista lumikerros mielummin useilla kierroksilla, kuin suurempien lumenkorkeuksien poistaminen yhdellä kertaa.
  • Anna tuotteen käydä muutaman minuutin ajan lumen poiston jälkeen, jotta kosteus kuivuu ja liikkuvat osat eivät jääty.
  • Poista akut aina työn päätyttyä

  Marko H. 04.12.2024

Hyvin pelittää, sais vain lumenheittoa saada vielä enemmän sivulle

Marko H. arvosteli tuotteen Akkukäyttöinen lumilapio 40 V, Jonköping

  Reijo K. 14.10.2024

Helppo oli kasata . Eipä ole vielä voinut testata . Mukavan kevyt on .

Reijo K. arvosteli tuotteen Akkukäyttöinen lumilapio 40 V, Jonköping

  Helle M. 24.04.2025
Helle M. arvosteli tuotteen Akkukäyttöinen lumilapio 40 V, Jonköping

  Ville K. 12.12.2024
Ville K. arvosteli tuotteen Akkukäyttöinen lumilapio 40 V, Jonköping

  Jori M. 09.12.2024
Jori M. arvosteli tuotteen Akkukäyttöinen lumilapio 40 V, Jonköping

  Marko S. 05.12.2024
Marko S. arvosteli tuotteen Akkukäyttöinen lumilapio 40 V, Jonköping

  Juha Petteri P. 05.12.2025

Toimii niinkuin luvattiin

  Matti P. 17.11.2025

Hintansa väärti.

  tattimatsu 14.11.2025

Kiitos. Tulipa nopeasti, vaikuttaa laadukkaalta . Kiitos varaston Harrille Sukulakusta oli hyvää ! !

  Reijo H. 13.11.2025

Ei ole vielä testattu kun ei ole lunta, :)

  Arto Sakari H. 30.10.2025

En oo päässy ajaa vielä ku ei oo snögee

  Juha S. 29.11.2024

Tuote tuli joutusasti.Akkulumilapiossa tuntuu "puhtia"löytyvän isommallekkin piha alueelle.

  Tarja M. 20.11.2024

Todella nopea toimitus

  Pekka R. 20.11.2024

Ok

  Tomi M. 18.11.2024

Hyvältä näyttää ja toimitus oli ripeä,lumenpuute hankaloittaa koekäyttöä mutta sitä odotellessa täydet ppisteet

  Marko H. 13.11.2024

Vaikuttaa hyvälle, vielä ei lunta joten vasta ihailtu uutta perheenjäsentä

  Aleksandr L. 05.11.2024

Tuote vastasi täysin odotuksia. En tiedä, kuinka kauan se kestää, mutta aikani ja elämäni ovat yleensä arvokkaampia kuin käytetty raha. Olen täysin tyytyväinen ostokseen! pehmeä tuore pudonnut lumi poistaa hyvin, säästää aikaa ja terveyttä, ja näitä resursseja, toisin kuin rahaa, ei täydennetä!

  Matias P. 25.09.2024

Vaikuttaa jämäkältä peliltä! Toimii Makitan akuilla joita oli itsellä ennestään joten ei muuta kuin ensilumia odottamaan.

  Kirsi L. 03.12.2025

Hyvä apuri pienelle pihalle 👍🏻 Pitkille henkilöille en suosittele, selkä menee kumartuessa. Säätökahva olisi ollut plussaa.

  Pauli S. 13.11.2025

Odotellaan lumia. Ei ehkä kaiken kevein malli.

  Mikko-Matti V. 05.12.2024

Hyvä tuote, ainut pikku miinus, että alareunassa ei ole mitään ohjuria/suojaa lingon terälle, vaatii aika tasasen pohjan et toimii täydellisesti, tosin 3d tulostin korjaa tämän ja suoja on työn alla

  Petri H. 01.11.2024

Varmaan soiva peli näin kuivaharjottelussa ainakin , katsotaan sitten tosi toimissa kuinka käy .

  Jari V. 03.12.2025

Ei ole vielä käytetty. Akkujen yhteen sopivuus toisen valmistajan kanssa on hyvä asia.

  Martti O. 19.11.2025

Sain koneen toimimaan yhdessä ostamieni kahden akun kanssa.Käyttöönotto-ohje oli puutteellinen. Vielä en osaa arvioida vehkeen käyttökelpoisuutta, kun lumi puuttuu.

  J 27.11.2024

Polulle ok, mutta pakkaslumi hoituu pihalla nopeammin kolalla ja paksummassa nuoskalumessa ei kulje juur lainkaan

  PenaP 26.11.2024

Ei vastannut odotuksia,leikkikalu!

  Ali R. 31.10.2024

  antti S. 27.11.2025

Annathan tuotteelle arvosanan!
UUTTA! Voit lisätä nyt myös kuvia kaikkien ihasteltavaksi (vapaaehtoinen)
Voit lisätä yhden tai useamman kuvan. Lähettämällä kuvan, annat meille oikeuden käyttää kuvaa markkinoinnissa ja sosiaalisessa mediassa.

Yhteystietojasi ei julkaista.


Tuotekoodi: RLST40D

Takuu: 1 vuosi

Pikatoimitus alkaen 0 €
Muut tuotteet samassa ryhmässä

EAN-koodi: 6438168115634

Muut asiakkaat ostivat myös